Podoba Ci się? :)

Co warto zabrać w podróż? Przydatne akcesoria do telefonów komórkowych.

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 14.01.2018

Tytuł jest dość ogólny, ale dzisiaj chciałem napisać Wam o ładowarkach, kablach i powerbankach. Wybierając się na wakacje zimą czy latem warto sprawdzić swoje akcesoria do telefonu, aby upewnić się, że mamy wszystko, co będzie nam potrzebne.

W podróż wybieramy się różnymi środkami transportu. Gdy jedziemy kilka godzin autem i używamy nawigacji bateria od telefonu z pewnością będzie potrzebowała doładowania. Długa podróż samolotem, autobusem czy pociągiem również może wymagać zasilenia baterii w używanym urządzeniu.

Ładowarka do gniazdka zapalniczki

Nowe auta wyposażone są w ładowarki bezprzewodowe, ale co z tymi, które ich nie mają?
Po pierwsze potrzebna będzie ładowarka, którą możemy umieścić w gniazdku zapalniczki. Przy wyborze tego akcesorium musicie zdecydować, czego potrzebujecie. Do wyboru są 3 opcje: ładowarka z jednym gniazdem USB; z dwoma lub wersja ekstremalna, z trzema portami USB. Jeżeli podróżujecie większą grupą i każda osoba będzie chciała doładować swoje urządzenie to ładowarka z trzema portami USB będzie idealnym rozwiązaniem.

Kable

Ładowarka w aucie już jest 😊!
Teraz należałoby ją połączyć z telefonem, tabletem lub innym urządzeniem. Wybór kabla również można uzależnić od potrzeb. Możemy zdecydować się na kabel, który posiada wtyczkę dokładnie taką, jaka jest nam potrzebna lub tak zwany kabel uniwersalny. W naszej ofercie znajdziecie kable ze złączem MicroUSB, USB-C oraz Lightning.
W przypadku kabli lightning (urządzenia Apple) należy pamiętać, aby wybierać te z certyfikatem MFi. Dzięki temu będziecie pewni, że kabel Was nie zawiedzie i nie zobaczycie na ekranie komunikatu ”to akcesorium nie jest obsługiwane” 😊.

Włoska marka Puro oferuje szeroki wybór kabli, które nie kosztują fortuny, a są bardzo wytrzymałe i idealnie działają. Poniżej kilka przykładów kabli od Puro.

Kabel MicroUSB

PURO Charge&Sync Cable - kabel z dwustronnymi wtyczkami Micro USB + cable manager.

Jest to kabel, którego nie musimy rozwijać w całości. Dodatkowo, co istotniejsze, nie ma znaczenia, którą stroną będziemy wkładać wtyczkę MicroUSB do urządzenia, gdyż jest ona dwustronna!

Kabel Puro ze złączem MicroUSB

Kabel Puro ze złączem MicroUSB

Kabel Puro do synchronizacji danych i ładowania

Kabel Puro do synchronizacji danych i ładowania

Kable USB-C

W przypadku USB-C do wyboru mamy dwa typy kabli. Jeżeli zależy Wam na bardzo szybkim ładowaniu należy wybrać kabel o natężeniu prądu 3A. Jeżeli nie jest to dla Was bardzo istotne wystarczy tańsza wersja z oznaczeniem 2A.

Kable Ligtning

Firma Puro oferuje kable z certyfikatem MFi. Oznacza to, że ich używanie jest całkowicie bezpieczne. Seria kabli Puro Braided charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością dzięki specjalnemu oplotowi. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki temu oplotowi kabel się nie plącze i nie łamie. Do wyboru mamy kilka kolorów kabli pasujących do kolorów telefonów iPhone.
Na koniec wspomnę jeszcze o magnetycznym klipsie, który jest w zestawie. Dzięki niemu zwinięty kabel się nie rozwinie i można go wykorzystać jako podstawkę do telefonu.

PURO Braided Cable - Kabel MFi z Lightning + klips + Aluminum Connector

PURO Braided Cable - Kabel MFi z Lightning + klips + Aluminum Connector

Kabel widoczny na zdjęciu jest używany praktycznie każdego dnia od 10 miesięcy. Działa i wygląda rewelacyjnie!

Kabel widoczny na zdjęciu jest używany praktycznie każdego dnia od 10 miesięcy. Działa i wygląda rewelacyjnie!

Klips do spinania kabla ma również funkcję podstawki.

Klips do spinania kabla ma również funkcję podstawki.

Wygodna podstawa pod telefon. Oglądanie multimediów jest wygodniejsze!

Wygodna podstawa pod telefon. Oglądanie multimediów jest wygodniejsze!

Jest jeszcze jedno wyjście. Jeżeli posiadacie urządzenia z różnymi gniazdami i zupełnie nie macie ochoty na wożenie ze sobą trzech różnych kabli możecie wybrać kabel uniwersalny, który posiada wszystkie trzy wtyczki 😊.

Kabel Puro 3w1. MicroUSB, USB-C oraz Lightning

Kabel Puro 3w1. MicroUSB, USB-C oraz Lightning

Samochodowy uchwyt do telefonu

Ostatnią niezbędną rzeczą potrzebną w aucie podczas podróży jest uchwyt do telefonu. W tym przypadku również musicie dokonać wyboru kierując się własnymi potrzebami. Musicie odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Po pierwsze: w którym miejscu chcecie zamontować telefon? Możliwości jest kilka: na szybie, na desce rozdzielczej lub na kratce wentylacyjnej. Po drugie: w jaki sposób będziecie montowali telefon do uchwytu? Tu możliwości są dwie: uchwyt, który zaciska telefon lub uchwyt magnetyczny.

Jeżeli używacie etui do telefonu to zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest uchwyt magnetyczny. Aby je zastosować musicie między etui a telefon włożyć metalową płytkę, dzięki której telefon utrzyma się na mocowaniu. Uchwyty marki Koomus spełnią Wasze oczekiwanie bez względu na to, jaki wariant zaczepu wybierzecie! Są one bardzo dobrze wykonane i charakteryzują się dużą wytrzymałością. W przypadku uchwytów magnetycznych ogromną zaletą jest fakt, że za pomocą dołączonej płytki i dość sporej powierzchni magnesu nawet całkiem duży telefon lub taki ubrany w pancerne etui bez kłopotu utrzymuje się na mocowaniu.

Samochodowy magnetyczny uchwyt do telefonu marki Koomus spisuje się rewelacyjnie!

Samochodowy magnetyczny uchwyt do telefonu marki Koomus spisuje się rewelacyjnie!

Wycieczki piesze, biwak lub podróż pociągiem

Będąc w podróży nie zawsze mamy dostęp do gniazdka z prądem. W takim przypadku z pomocą przychodzi powerbank. Marka Puro oferuje nam różne pojemności baterii i kilka kolorów. Zaletą urządzeń Puro jest technologia PURO FAST CHARGER TECHNOLOGY, dzięki której ładowanie odbywa się w szybkim czasie. Puro w poszczególnych modelach wskazuje możliwą ilość ładowań. Jest to raczej zabieg czysto marketingowy, ponieważ nie wiemy, do jakiego urządzenia odnoszą się wyliczenia 😉. Jednak nic straconego – jeżeli powerbank ma pojemność 6000 mAh a bateria w urządzeniu 2000 mAh to naładujemy je 3 razy 😊.
Warto wspomnieć także o tym, że powerbank ma dwa porty USB, czyli możemy jednocześnie ładować dwa urządzenia.

Puro Fast Charger - przydatny w podróżny powerbank.

Puro Fast Charger - przydatny w podróżny powerbank.

Największy powerbank Puro (9000mAh) oraz iPhone 7

Największy powerbank Puro (9000mAh) oraz iPhone 7

Przydatny gadżet

Na pewno większości z Was zdarzyła się sytuacja, w której potrzebowaliście kabla do ładowania i synchronizacji danych a okazało się, że akurat nie macie go przy sobie – jest w innej torbie, lub jedyny, który macie zawsze wpięty jest do ładowarki sieciowej. Z pomocą przychodzi nam wspomniany wyżej, przydatny gadżet. Co powiecie na brelok, który jest mały, poręczny i sprawi, że kabel zawsze będzie z Wami?

Brelok z kablem do ładowania lub synchronizacji danych.

Brelok z kablem do ładowania lub synchronizacji danych.

Brelok od Puro może się przydać w różnych sytuacjach. Warto mieć go zawsze przy sobie!

Brelok od Puro może się przydać w różnych sytuacjach. Warto mieć go zawsze przy sobie!

Tekst powstał w oparciu o nasze własne doświadczenia. Mieliśmy, a właściwie nadal mamy przyjemność korzystać z opisanych powyżej rzeczy. Naszym zdaniem są to produkty bardzo dobre jakościowo, spełniające oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. My zdecydowanie tacy jesteśmy, mamy bardzo rygorystyczne wymagania wobec produktów, których używamy i jednocześnie oferujemy naszym klientom.


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.

Dostawa kurierem DPD

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami