Podoba Ci się? :)

Jak zabezpieczyć telefon na plaży?

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 15.06.2019

W końcu mamy pogodowe lato! Nadchodzi czas wakacji i wyjazdów. Najczęściej wybieramy się nad morze a wiadomo: jak morze to i piasek oraz słona woda. Takie połączenie może być zabójcze dla naszych smartfonów, bowiem te elementy morskiego krajobrazu są wrogami naszych smartfonów. Warto w okresie wakacyjnym zadbać o telefon i zabezpieczyć go tak aby posłużył nam jeszcze długi czas. Jak zatem dobrze zabezpieczyć telefon będąc na plaży? Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją, która rozwiązuje problem bezpieczeństwa smartfona na plaży. 

Wodoszczelne smartfony

Na rynku jest już spora grupa smarfonów odpornych na zachlapania są też takie które można zanurzyć w wodzie nawet na 30 minut. Wydawałoby się, że jest to bezpieczne rozwiązanie i nie musimy się już o nic martwić. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że mamy do czynienia ze słoną wodą, która jest zdecydowanie groźniejsza niż słodka woda w jeziorach czy rzekach. Telefon ma sporo zagięć i krzywizn, w których słona woda może pozostać na dłużej i zostawić ślad po sobie. Są to chociażby głośniki czy port ładowania telefonu. Są to miejsca, w których może osadzić się sól i w konsekwencji uszkodzić telefon. 

Druga sprawa to sam fakt zanurzenia telefonu bez żadnego zabezpieczenia. Niby wiemy, że smartfon jest wodoszczelny, ale po co ryzykować? Ponadto upadek smartfona bez ochrony na pewno skończy się mniejszymi lub większymi stratami. 

Innym zagrożeniem jest piasek: może on dostać się do szczelin urządzenia. A co gorsza, małe drobinki piasku mogą porysować ekran lub obiektyw aparatu. I już nigdy więcej nie zrobicie tak pięknych zdjęć, jak wcześniej. Pamiętajcie, że porysowany obiektyw równa się gorszej jakości zdjęć!

Jak ochronić telefon przed wodą i piaskiem?

Rozwiązania są dwa. Pierwsze: możecie nie brać ze sobą na plażę telefonu. Zakładam jednak, że to nie wchodzi w grę, bo przecież smartfon to nasza łączność ze światem. Robimy zdjęcia na plaży, które wysyłamy znajomym przebywającym aktualnie w biurach 😉. Dlaczego pozbywać się takiej przyjemności? Drugie rozwiązanie, godne polecenia to:

Uniwersalne wodoszczelne etui do każdego smartfona

Jest to rozwiązanie dla każdego! Dzięki uniwersalnemu wodoszczelnemu etui nasz smartfon będzie bezpieczny i nie groźna mu będzie woda morska oraz piasek. Takie etui chroni telefon przed wszystkimi tymi zagrożeniami wspomnianymi wcześniej. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ taki zamykany, wodoszczelny worek/etui pasuje do każdego smartfona. Do wyboru są dwie wielkości i dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Spigen A600 to model który pomieści duże smarfony do 7 cali

Spigen A600 to model który pomieści duże smarfony do 7 cali

Spigen A600 – etui na duże smartfony

Ten model przeznaczony jest dla tych z Was, którzy posiadają duże telefony. Do etui zmieści się nawet telefon o przekątnej ekranu 7 cali. Wodoszczelność na poziomie IPX8 zapewnia bezpieczeństwo zanurzenia telefonu na głębokości nawet 25 metrów! 

ESR Universal Waterproof – mniejsze i poręczne etui

Do tego etui zmieści się telefon o rozmiarach do 6 cali. Ten worek również posiada certyfikat wodoszczelności IPX8.

Wodoszczelność na poziomie IPX8

Wodoszczelność na poziomie IPX8

Czy można normalnie korzystać z telefonu w wodoszczelnym etui/worku?

Tak, funkcjonalność etui jest normalna. Ekran dotykowy działa normalnie, możemy prowadzić rozmowy, robić zdjęcia i nagrywać filmy.

Odbieranie połączeń i rozmowa

Etui zachowuje pełną funkcjonalność! Można swobodnie odbierać połączenia oraz rozmawiać. Tu jednak mała uwaga: jakość rozmów może minimalnie się pogorszyć ze względu na to, że jest to konstrukcja zamknięta (oczywiście przeprowadziliśmy testy i uważamy, że poziom jakości rozmowy jest na zadowalającym poziomie 😊). 
Odblokowywanie smartfona za pomocą faceID oraz touchID również jest możliwe: zarówno etui Spigen i ESR nie sprawiają problemów w tym zakresie.

Zdjęcia i filmy

Korzystając z uniwersalnego wodoszczelnego etui możemy swobodnie fotografować oraz nagrywać filmy. Jakość obrazu może nieznacznie się pogorszyć. Naszym zdaniem zdjęcia i filmy są dobrej jakości. Poniżej przykładowe zdjęcia wykonane iPhone X umieszczonym w etui Spigen A600.

Inne zalety wodoszczelnego etui

Ponadto do takiego worka możemy włożyć również inne rzeczy, które warto mieć zawsze pod ręką: pieniądze, kartę kredytową czy dowód osobisty. Dzięki wodoszczelnemu workowi zawsze możemy mieć je przy sobie bez obawy, że nam zginą.

Dodatkowym atutem w obu modelach etui jest dołączona smycz. Dzięki niej nie potrzebujemy żadnych kieszeni czy toreb. Możemy swobodnie w samych kąpielówkach z ręcznikiem na szyi i telefonem zawieszonym na dłoni wybrać się na plażę.

Przez etui możemy swobodnie odbierać połączenia i prowadzić rozmowy

Przez etui możemy swobodnie odbierać połączenia i prowadzić rozmowy

Ważna informacja

Jeżeli zamierzacie zamoczyć etui w wodzie to pamiętajcie, aby sprawdzić czy przypadkiem nie jest gdzieś uszkodzone! Warto także na kilka minut zanurzyć je bez smartfona w wodzie i sprawdzić jego szczelność. Takie środki ostrożności pozwolą uniknąć ewentualnych kłopotów wynikających z zalania smartfona.

Jak zabezpieczyć telefon na Plaży? Uniwersalne wodoszczelne etui Spigen A600 oraz etui ESR


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.