Podoba Ci się? :)

Magnetyczny uchwyt samochodowy do telefonu firmy Puro

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 08.01.2017

W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym sposobem podróżowania jest samochód. Standardem stało się więc używanie uchwytów samochodowych do telefonów, które korzystając z nawigacji wskazują nam drogę do celu oraz informują o patrolach drogowych ;). W tym poście dowiecie się, dlaczego wybrałem magnetyczny uchwyt samochodowy Puro. 

Magnetyczny uchwyt samochodowy do telefonu firmy Puro

Magnetyczny uchwyt samochodowy do telefonu firmy Puro

Pierwszą rzeczą, którą kupiłem dla siebie po uruchomieniu sklepu, był właśnie, uchwyt do samochodu. Nie podróżuję nadmiernie dużo, ale podczas jazdy telefon często jest niezbędny i musi być ‘pod ręką’. Po raz pierwszy mam uchwyt z magnesem. Do tej pory telefon montowałem za pomocą klamry albo ruchomych ramion, które go ściskały.

W zestawie Puro znajduje się przyssawka z magnesem (doczepiamy ją do szyby, jak standardowe uchwyty) i cienka metalowa blaszka (którą wkładamy pod etui) oraz taśmy samoprzylepne (jeśli ktoś miałby ochotę przyczepić magnes na trochę dłużej do swojego etui).
Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę, to wygoda. Żadnego rozchylania klamry i tym podobnych rytuałów.  Przykładam telefon i jadę. Przyssawka jest stosunkowo mniejsza od pozostałych dostępnych na rynku, co według mnie też jest istotne. Wygląda po prostu mniej topornie, gdy nie ma do niej doczepionego telefonu.
Użycie uchwytu jest banalnie proste. Jedno, co trzeba zrobić to włożyć  między telefon a etui cienką metalową blaszkę.
No i tu jedno ale… Rodzaj etui też nie jest bez znaczenia. Ochrona telefonu musi być stosunkowo cienka, do takiej klasyfikacji zalicza się zdecydowana większość etui. Ja niestety musiałem pożegnać moje pancerne, wielkie i grube etui Trident Aegis. Jest ciężkie i magnes ledwo utrzymywał telefon. No, ale czego się nie robi dla wygody codziennego życia? Dodatkowo mamy pretekst, aby zmienić etui.
Sama przyssawka z elementem, do którego przyczepia się telefon, jest smukła i świetnie wykonana. Magnes w uchwycie samochodowym jest zakryty gumowym tworzywem które chroni tylną część telefonu czy etui. Dzięki temu unikniemy śladów czy zarysowań od magnesu. Dodam też, chociaż to chyba oczywiste, że taki sposób mocowania telefonu w samochodzie daje pełny dostęp do wszystkich przycisków oraz gniazd telefonu.
Jednym zdaniem: uchwyt samochodowy Puro sprawdza się doskonale!


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.