Podoba Ci się? :)

Na co musisz zwrócić uwagę kupując kabel do swojego iPhone’a?

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 09.03.2017

Przede wszystkim musi to być kabel oryginalny, posiadający odpowiednie certyfikaty umożliwiające bezawaryjną pracę, o odpowiednich parametrach, zapewniający bezpieczeństwo urządzenia oraz użytkownika, czyli Twoje :).

Kabel Kanex z ceryfikatem MFi.

Kabel Kanex z ceryfikatem MFi.

Kabel USB jest przewodem umożliwiającym synchronizację danych między iPhonem i komputerem oraz pozwalającym ładować baterię naszego telefonu. Oczywiście, gdy kupimy iPhona w zestawie znajduje się jeden, oryginalny kabel. Jest to jednak akcesorium często używane i często potrzebne. Warto posiadać jeden w miejscu, w którym zawsze ładujemy telefon – najczęściej jest to sypialnia ;) oraz przynajmniej jeden w samochodzie – aby móc ładować telefon podczas jazdy. Dobrze jest także posiadać jeden przewód w biurze. Czy to oznacza, że musimy kupować oryginalne kable od firmy Apple? Nie, ale ważne jest to, aby wybrany przez nas przewód posiadał certyfikat Apple’a  dotyczący bezpieczeństwa kabli produkowanych przez innych producentów. Tym istotnym certyfikatem jest certyfikat MFi (Made For iPhone/iPad/iPod). Każdy producent pragnący, aby jego kable posiadały certyfikat MFi może zgłosić się do Apple’a i uzyskać odpowiednie pozwolenie.

Certyfikat MFi jest gwarantem spełniania przez kabel wysokich norm bezpieczeństwa i jakości uznanych przez Apple’a.  Gwarantuje on także idealne dopasowanie kabla do naszego telefonu, jego bezproblemową pracę i bezpieczeństwo użytkowania.

Obecne we wszystkich nowych iPhone’ach, iPadach oraz iPodach złącze Lightning posiada nowy wtyk oraz wyposażone jest w specjalny chip identyfikacyjny. Pozwala on na sprawdzenie, czy kupiony przez nas kabel posiada oryginalny certyfikat MFi. Gdy przewód jest nieoryginalny, bez certyfikatu MFi korzystanie z niego, w przypadku urządzeń z zainstalowanym oprogramowaniem iOS, może być niemożliwe.


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.