Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: Acme Made – etui Skinny Sleeve do MacBook

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 10.03.2019

Do testów wybrałem Acme Made Skinny Sleeve dlatego, że jest to pokrowiec inny niż większość dostępnych na rynku. Czym się wyróżnia? Tym, że nie posiada zamka błyskawicznego. Rękaw testowałam przez około miesiąc i chcę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami – zarówno zaletami oraz wadami.

Acme Made Skinny Sleeve

Acme Made Skinny Sleeve

Czy pokrowiec na tablet bez zamka się sprawdza?

Brak suwaka. Niby nic wielkiego, ale z punktu widzenia osób zwracających uwagę na design może to być coś ciekawego. Poza tym brak suwaka umożliwia bardzo szybkie wsuwanie i wysuwanie MacBooka bez obawy o jego porysowanie. Również wyściółka znajdująca się wewnątrz pokrowca minimalizuje ryzyko powstawania zarysowań a dodatkowe usztywnienie pokrowca sprawia, że ochrona jest o wiele lepsza niż w przypadku miękkich rękawów. Elastyczny pasek zamiast zamknięcia zapobiega przypadkowemu wypadnięciu tabletu z pokrowca. Zdejmowanie taśmy nie sprawia żadnych problemów i robi się to niezwykle szybko. Poza tym Skinny Sleeve jest niezwykle lekki, nawet pomimo usztywnienia. Wykonany jest z dbałością o wszystkie detale (przeszycia, wycięcie, taśma) a minimalistyczny wygląd jest ponadczasowy i elegancki. W moim ciemnym (czarnym matowym) pokrowcu taśma mocująca jest czarna a przeszycia czerwone. Dzięki temu nie jest on monotonny, ale jednocześnie nie „rzuca się” nachalnie w oczy. Lubię to!

Acme Made - neoprenowy pokrowiec do laptopa

Acme Made - neoprenowy pokrowiec do laptopa

Acme Made to lekki i jednocześnie bezpieczny pokrowiec

Acme Made to lekki i jednocześnie bezpieczny pokrowiec

Użytkowanie Skinny Sleeve Acme Made

Jedną z cech rękawa Skinny Sleeve wykonanego z opatentowanej tkaniny Neoprene ™ StretchShell jest wodoodporność oraz niezwykła gładkość. Moim zdaniem akurat w tym przypadku jest to trochę naciągane, ponieważ pokrowiec nie jest zamykany i po włożeniu komputera pozostaje szczelina. Z powodzeniem może przez nią napadać deszcz. Jednak pomimo braku zamknięcia taki pokrowiec na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż jego brak, ponieważ zachowana jest jakaś forma osłony przed wodą – zwłaszcza, że materiał jest wodoodporny. Uważam, że Acme Made na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy przenoszą swoje urządzenia w torbie lub plecaku. W takim wypadku osłonimy MacBooka przed porysowaniem i zabrudzeniem. Mogę potwierdzić, że pokrowiec można bardzo łatwo i szybko wyczyścić. Dodatkowo, fajną zaletą jest to, że nie pozostają na nim odciski palców!

Precyzyjnie wykończony pokrowiec Acme Made

Precyzyjnie wykończony pokrowiec Acme Made

Szeroka opaska zapobiega wysunięciu się urządzenia z etui podczas transportu

Szeroka opaska zapobiega wysunięciu się urządzenia z etui podczas transportu

U kogo sprawdzi się Skinny Sleeve od Acme Made?

Jedyny minus jaki zauważyłem to to, że neopren jest dosyć miękkim materiałem i położenie na pokrowcu czegoś ciężkiego z ostrymi krawędziami może spowodować deformację, która zostanie już na stałe – ale pewny nie jestem, tak tylko podejrzewam. Przez miesiąc użytkowania nic takiego mi się nie przydarzyło, ale zaznaczam, że jestem jedną z tych osób dbają o swój sprzęt. Poza tym raczej nie układamy ciężkich rzeczy na naszym MacBooku – nawet, gdy jest w pokrowcu. Ponadto biorąc pod uwagę fakt, że jest to bardzo designerski produkt uważam, że osoby, które zdecydują się na jego zakup będą dbały o to, aby neoprenowy pokrowiec służył im jak najdłużej i był w świetnej kondycji wizualnej.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pokrowiec dedykowany tylko i wyłącznie MacBook’owi. Na tekturowej etykiecie znajdziemy wymiary rękawów i dzięki temu możemy dobrać odpowiednią ochronę dla naszego tabletu czy komputera. Na mojej etykiecie widnieje zapis, że jest to pokrowiec XXL (40.5 cm x 27.3 cm), który pasuje do większości urządzeń 15.4’’ oraz niektórych 17’’.
Pozostałe wymiary Skinny Sleeve przedstawiają się następująco: XXS (11”), XS (12”), S (13”), M (13.5” – 14”), L (14” – 15”), XL (15”), XXL (15.4” – 17”).

Acme Made pasuje do wielu urządzeń. Dopasuj rozmiar do posiadanego sprzętu.

Acme Made pasuje do wielu urządzeń. Dopasuj rozmiar do posiadanego sprzętu.

Acme Made Skinny Sleeve XXL

Acme Made Skinny Sleeve XXL

Acme Made to doskonałe wykończenie

Acme Made to doskonałe wykończenie


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.