Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: etui Bewood [Obudowa z drewna]

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 01.07.2018

O samej marce Bewood pisaliśmy przy okazji wprowadzenia jej do naszej oferty. Tekst możecie przeczytać tutaj.

Od chwili rozpoczęcia sprzedaży minęło już trochę czasu. Równolegle z jej rozpoczęciem my zaczęliśmy użytkowanie etui  marki Bewood w naszym firmowym iPhone 7.

Po miesięcznym użytkowaniu mamy już wyrobioną własną opinię na temat etui marki Bewood.

Jak jest opakowane drewniane etui marki Bewood?

Opakowanie, w którym otrzymaliśmy nasze etui z pozoru nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym... Jednak w rogu znajduje się około trzy centymetrowy otwór. Dzięki niemu możemy, nie wyciągając etui z pudełka, doświadczyć dwóch rzeczy. Mianowicie: dotykając tylnej ścianki etui czujemy strukturę drewna. Druga rzecz urzekła nas jeszcze bardziej :). Gdy zbliżamy do pudełka własny organ odpowiedzialny za węch czujemy zapach prawdziwego drewna!

Nie wiem, czy producent właśnie w tym celu uczynił ów otwór w pudełku. Jednak nam się to bardzo spodobało i firmowe noski raz po raz wędrowały w stronę dziurki w opakowaniu.

Tak wygląda opakowane etui do telefonu marki Bewood

Tak wygląda opakowane etui do telefonu marki Bewood

Bewood. Prawdziwe drewno.

Bewood. Prawdziwe drewno.

Jakość wykonania obudowy Bewood

Pudełko zostało omówione dość dokładnie, ale co jest w środku?
Producent daje do naszej dyspozycji eleganckie etui wykonane z drewna i tworzywa.  TPU bo tak nazywa się owe tworzywo (Co to jest TPU?) jest elastyczne i idealnie dopasowane do telefonu. Bardzo dobrze chroni telefon ze wszystkich boków. Etui zrobione jest na miarę i kompletnie nie ma do czego się przyczepić. Tylna część obudowy zwana w pewnych kręgach "pleckami" wykonana jest z drewna. Jakiego drewna zapytacie? Ano z prawdziwego drewna, pochodzącego z Polski lub z różnych zakątków świata. Do dyspozycji klienta jest chociażby dąb czy jabłoń, ale także najdroższe drewno świata - bocote (na świecie doceniane za niezwykłą teksturę i wykorzystywane do tworzenia ekskluzywnych przedmiotów i wykańczania luksusowych wnętrz). Tylna część etui wykonywana jest ręcznie z ogromnym pietyzmem i dbałością o detale. Po prostu mistrzowska robota! No i ten zapach :).

Etui Bewood założone na iPhone 7.

Etui Bewood założone na iPhone 7.

Drewniane etui Bewood na co dzień [Ergonomia użytkowania]

Sporą zaletą dla wielu użytkowników będzie fakt, iż etui nie pogrubia drastycznie telefonu. Założone na telefon wygląda bardzo smukło i doskonale komponuje się z naszym czarnym służbowym iPhone 7.

Nasza firmówka uzbrojona jest w szkło hartowne 9H Zizo Edge to Edge (kilka słów o tych szkłach), przez co telefon jest odrobinę grubszy.

Bardzo ważne jest to, jak telefon leży w dłoni po założeniu etui. No i tu kolejny wielki plus. Obudowa na bokach jest chropowata, co zapewnia pewny chwyt i nie ma możliwości, aby telefon wysmyknął się z dłoni.

Obudowa zapewnia swobodny dostęp do wszystkich klawiszy i portów. A właściwie jednego portu, tego do ładowania i słuchawek ;).

iPhone 7 przyodziany w etui Bewood.

iPhone 7 przyodziany w etui Bewood.

iPhone 7 z naklejonym szkłem Zizo Edge to Edge.

iPhone 7 z naklejonym szkłem Zizo Edge to Edge.

iPhone 7 z naklejonym szkłem Zizo Edge to Edge.

iPhone 7 z naklejonym szkłem Zizo Edge to Edge.

Etui Bewood zapewnia swobody dostęp do portu Lightning.

Etui Bewood zapewnia swobody dostęp do portu Lightning.

Chropowate krawędzię etui Bewood gwarantują pewny chwyt.

Chropowate krawędzię etui Bewood gwarantują pewny chwyt.

Podsumowanie - wrażenia ogólne z użytkowania etui Bewood

Bewood. Polska marka, która tworzy niesamowite rzeczy. Kupując to etui nikt nie poczuje się zawiedziony. Ceny produktów są bardzo przyzwoite, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dostajemy ręcznie robioną obudowę. Z najwyższej półki, perfekcyjnie wykonaną.

Po miesięcznym użytkowaniu praktycznie nie widać śladów zużycia. Plecki nie są porysowane, boki nie są powycierane. Telefon nam nie spadł ani razu, więc na temat upadków z wysokości nie możemy się wypowiadać. A nie upadł, dzięki świetnemu wykonaniu boków etui, które zapewniają pewny chwyt urządzenia.

Krótko mówiąc: jest to eleganckie etui na każdą okazję. Wybór drewna jest spory i każdy entuzjasta ładnych przedmiotów znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie zdjęcia na potrzeby tego tekstu wykonaliśmy sami. Kawał sosny, na którym robiliśmy zdjęcia również piłowaliśmy sami :).

Dwa fantastyczne pokrowce Bewood założone na iPhone 7.

Dwa fantastyczne pokrowce Bewood założone na iPhone 7.

Bewood z naszym logiem :)

Bewood z naszym logiem :)


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.