Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: etui Caseology Parallax do iPhone 7/8, iPhone X oraz Samsung Galaxy S9 / S9+

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 12.09.2018

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom postanowiliśmy sprawdzić, jak spisuje się w codziennym użytkowaniu etui od Caseology. Wybraliśmy model Parallax z kilku powodów.

Po pierwsze: etui posiada certyfikat militarny MIL-STD-810G 516.6 czyli jego bezpieczeństwo zostało potwierdzone odpowiednimi testami.

Po drugie: mimo posiadanego certyfikatu militarnego etui jest bardzo smukłe i nie powiększa w znaczny sposób telefonu. Wielu z Was, zwracając się do nas z prośbą o pomoc w wyborze etui, zaznacza to, żeby „obudowa była bezpieczna i jednocześnie nietoporna”. Parallax od Caseology jest właśnie takim produktem!

Po trzecie: etui mocno wyróżnia się wzornictwem. Wzór, który zaproponował producent jest nietuzinkowy i na próżno szukać podobnych produktów na rynku.

Po czwarte: cena, która wynosi 87zł.

Używaliśmy tego etui przez kilka tygodni i wyrobiliśmy sobie o nim opinię. Chcielibyśmy, aby poniższy tekst oraz zdjęcia pomogły Wam w dokonaniu odpowiedniego wyboru i aby kupione etui spełniało Wasze oczekiwania.

Co sprawia, że etui Caseology Parallax zapewnia bezpieczeństwo urządzeniu?

Obudowa Parallax jest konstrukcją, która składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to ramka wykona z polikarbonu. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona narożników oraz krawędzi urządzenia. Ponadto ramka usztywnia całą konstrukcję. Dzięki temu etui jest sztywne i telefon jest idealnie w nim osadzony. Ta część obudowy, w którą bezpośrednio wkładamy urządzenie wykonana jest z elastycznego TPU. Najważniejszą zaletą tego materiału jest to, że bardzo dobrze amortyzuje wstrząsy. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym wnętrzem etui daje to idealną ochronę smartfona podczas ewentualnego upadku.

Etui Caseology Parallax

Etui Caseology Parallax

Etui Casology Parallax na co dzień [etui do iPhone 8/7]

Używaliśmy etui non stop przez kilka tygodni. W tym czasie mogliśmy ocenić każdy z aspektów użytkowania tego produktu (między innymi: bezpieczeństwo telefonu oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne czy nieestetyczne zniszczenia, które mogłyby powstać podczas codziennego eksploatowania Parallax’a).

Bezpieczeństwo smartfona

Tak jak pisaliśmy: etui posiada certyfikat militarny, więc nasze urządzenie jest chronione podczas tych najmniej przewidzianych sytuacji, w których telefon wypada nam z ręki. Nasz służbowy iPhone 7 spadł nam tylko raz z wysokości około 1 metra na panele – wyszedł z opresji bez szwanku.

Caseology Parallax od wewnątrz

Caseology Parallax od wewnątrz

Ochrona ekranu

To, co jest bardzo ważne to to, aby krawędzie obudowy wystawały ponad ekran. Dzięki temu nawet odkładając telefon na biurko czy stolik ekranem do dołu możemy być pewni, że wyświetlacz się nie porysuje. Dzięki uniesionym krawędziom obudowy nie styka się on z płaską powierzchnią.

Uniesione krawędzie gwarantują bezpieczeństwo wyświetlacza

Uniesione krawędzie gwarantują bezpieczeństwo wyświetlacza

Przyciski funkcyjne

Wszystkie przyciski funkcyjne są należycie zabezpieczona, a ich używanie nie sprawia żadnych kłopotów. Dają minimalne wrażenie mniejszego skoku, ale działają tak jak powinny.

Wyjątek stanowi przycisk do wyciszania telefonu – ze względu na swoją konstrukcję musi on być odkryty. Jest jednak tak zabudowany, że nawet w razie upadku nic mu nie grozi.

Dobrze zabezpieczone klawisze funkcyjne

Dobrze zabezpieczone klawisze funkcyjne

Port słuchawek oraz ładowania

W tej kwestii również nie ma się do czego przyczepić. Wycięcia na głośniki są idealne, a gniazdo do ładowania oraz słuchawek jest takiej wielkości, że nie ma problemu z podłączeniem większych wtyczek Lightning. Największą, jaką mieliśmy pod ręką również nie sprawiła problemu. Była to wtyczka od uniwersalnego kabla Puro 3w1, który zawiera wtyczkę Lightning, micro USB oraz USB-C.

Bardzo dobrze wycięty otwór na kabel Lightning

Bardzo dobrze wycięty otwór na kabel Lightning

Wycięcie na kamerę

Aparat umiejscowiony na tylnej części telefonu otrzymuje idealna ochronę od etui Parallax.
Wycięcie jest dopasowane do obiektywu i, co najważniejsze, soczewka aparatu pozostaje zagłębiona w obudowie. Dzięki temu jest chroniona przed zarysowaniami chociażby w tych momentach, w których odkładamy telefon ekranem do góry.

Caseology Parallax idealnie zabezpiecza tylną kamerę

Caseology Parallax idealnie zabezpiecza tylną kamerę

Wzornictwo

Zdecydowanie wzornictwo, które proponuje marka Caseology jest nietuzinkowe. Wzory 3D umieszczone na tylnej części etui są wyraziste i nadają obudowie ciekawego wyglądu.
Podczas użytkowania obawialiśmy się, że nierówna struktura tylnej części będzie zbierała rysy. Okazało się jednak, że nie 😊. Jedyny problem jaki można zdiagnozować to to, że wykonane z TPU plecki zbierają ślady tłustych dłoni. Usunięcie ich nie sprawia jednak kłopotów – wystarczy przetrzeć tył etui szmatką z mikrofibry i etui wygląda jak nowe. :)

Tylna część etui to fantastyczny wzór 3D

Tylna część etui to fantastyczny wzór 3D

Kilka słów na koniec [o etui Caseology Parallax]

Po raz kolejny wspomnimy o certyfikacie militarnym, który świadczy o tym, że producent naprawdę pochylił się nad tym, aby nasz telefon był bezpieczny w obudowie od Caseology. W liściku, który znajdziemy w pudełku z etui możemy przeczytać: „Niełatwo jest być ochroniarzem. Dziękujemy za zaufanie.”.

Etui jest bardzo lekkie i smukłe. Nieznacznie powiększa gabaryty telefonu i bardzo dobrze trzyma się w dłoni.

Najwygodniej montuje się etui zaczynając od górnej krawędzi. Demontaż najlepiej zacząć od dołu. Taka kolejność zapewni Wam komfortowe używanie tej obudowy.

Myślę, że cena etui Parallax od Caseology, która wynosi 87zł, jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę to, co oferuje nam ten produkt i w jakim stopniu zapewnia bezpieczeństwo na co dzień oraz w nieprzewidzianych sytuacjach.

Nie łatwo być ochroniarzem...

Nie łatwo być ochroniarzem...

Dlaczego warto kupić etui Caseology Parallax?

• Elegancka i wytrzymała konstrukcja typu hybrid
• Odporne na upadki z dużej wysokości
• Certyfikat wojskowy MIL-STD-810G 516.6
• Chroni zakrzywione krawędzie ekranu
• Gumowe przyciski głośności
• Przyjemna w dotyku i antypoślizgowa powierzchnia
• Designed in California

Etui Caseology Parallax dostępne jest do:


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.

Dostawa kurierem DPD

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami