Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: Etui Gear4 D3O Piccadilly / Crystal Palace do iPhone Xr oraz X/Xs

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 15.06.2019

Kolejna opinia na blogu oznacza, że po raz kolejny używaliśmy wybranej przez nas obudowy, sprawdziliśmy, jak się spisuje na co dzień i teraz możemy podzielić się z Wami naszą opinią.
Tym razem dość nietypowo, bo jednocześnie testowaliśmy dwa modele etui Gear4. Kejsy Piccadilli i Crystal Palase wykonane są przy użyciu technologii D3O, o której możecie przeczytać na naszym blogu. Oba modele etui tak samo chronią urządzenia, a jedyna różnica między nimi to część wizualna. Obudowa Gear4 Crystal Palace występuje tylko w wersji przezroczystej i dostępna jest do najnowszych modeli iPhone, czyli Xs Max, Xr oraz Xs/X oraz Samsung Galaxy S10+. Natomiast Piccadilly jest przezroczyste, ale ma kolorowe krawędzie i dostępne jest również do starszych modeli iPhone 6/6s/7/8 (również do wersji Plus) oraz do Samsung Galaxy S10 oraz S10+. Kolorystyka wykończenia jest następująca: różowa, złota, biała, srebrna oraz czarna.

Obudowa Gear4 do iPhone z technologią D3O

Do testu wybraliśmy te obudowy właśnie dlatego, że zaintrygowała nas tajemnicza technologia D3O i to, że od jakiegoś czasu bardzo lubimy przezroczyste kejsy 😉.
Na opakowaniu znajdziemy informację o tym, że z tego samego materiału, z którego zrobione są etui wykonywane są również kaski oraz ochraniacze sportowe. Ponadto technologia ta wykorzystywana jest również przez wojsko. Z informacji na opakowaniu wynika również, że etui spełnia standard militarny MIL-STD 810G oraz że jest odporne na upadki z wysokości 3 metrów. To chyba całkiem niezła rekomendacja na początek, prawda?

Opakowanie etui Gear4

Opakowanie etui Gear4

Przezroczyste etui do iPhone X/Xs - Gear4 Piccadilly

Przezroczyste etui do iPhone X/Xs - Gear4 Piccadilly

Test obudowy Gear4 Crystal Palace i Piccadilly

Model Crystal Palace testowaliśmy na iPhonie Xr a Piccadilly na iPhonie X. Używaliśmy tych kejsów dobry miesiąc w podobnych warunkach, czyli w codziennym użytkowaniu.

Jak Gear4 dba o bezpieczeństwo telefonu?

Zacznijmy od tego, że odbudowa bardzo dobrze leży w dłoni – krawędzie nie są śliskie, więc ryzyko wypadnięcia z dłoni jest minimalne.
Ranty obudowy wystają ponad ekran i dzięki temu nie porysujemy wyświetlacza odkładając go na płaską powierzchnię.
Tylna kamera jest zabezpieczona w idealny sposób. Widać gołym okiem, że jest zagłębiona w etui i odkładając telefon pleckami na stół czy inną płaską powierzchnię obiektyw nie porysuje się. Klawisze do regulowania głośności są zabudowane a przycisk wyciszenia jest umieszczony w otworze i korzystanie z niego nie sprawia żadnego problemu. Klawisz po prawej stronie jest odkryty, wycięcie jest tak wyprofilowane, że z wielką łatwością można w niego trafić… nawet z zamkniętymi oczami 😊.

Bezproblemowy dostęp do klawiszy funkcyjnych - etui Gear4

Bezproblemowy dostęp do klawiszy funkcyjnych - etui Gear4

Aparat zagłębiony w obudowie

Aparat zagłębiony w obudowie

swobodny dostęp do klawiszy funkcyjnych

swobodny dostęp do klawiszy funkcyjnych

Swobodny dostęp do portu lightning

Swobodny dostęp do portu lightning

Ekstremalna ochrona

Konstrukcja etui Gear4 to 3 różne materiały: D3O, TPU oraz Policarbon, który jest wykorzystywany w produkcji szyb kuloodpornych 😊.
Krawędzie obudowy są trochę grubsze, w narożnikach i na bokach znajduje się materiał D3O.
Możecie być pewni, że w trudnych momentach etui sprawdza się na medal!
Nasze telefony nie upadły podczas testowania, ale zachęcam do obejrzenia naszego filmu, w którym możecie zobaczyć, jak działa technologia D3O.

Etui Gear4 D3O Crystal Palace i Piccadilly do iPhone i Samsung – zobacz test młotka 😊

Codzienne użytkowanie etui Gear4 – podsumowanie

Obudowa idealnie leży w dłoni. Pomimo wysokiego poziomu ochrony, jaki oferuje etui pozostaje dość smukłe. Przezroczyste ranty sprawiają, że grubsza ramka dookoła telefonu nie rzuca się w oczy.
Etui oczywiście jest kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym.

Na początku wspomniałem o minimalnych różnicach wizualnych między modelami Crystal Palace i Piccadilly. Jedyna zauważalna to taka, że na pleckach Piccadilly dookoła obudowy jest mały rowek, nie grubszy niż 1mm, ale potrafi się zabrudzić. Jest to raczej błahostka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo, ale dla tych, którzy przywiązują wagę do takich detali może mieć to znaczenie. Oczywiście etui bez problemu można umyć 😊. Model Crystal Palace pozbawiony jest tego rowka, więc ten problem został wyeliminowany. Etui idealne 😊!

Przezroczyste plecki Gear4 wykonane są z policarbonu – jest to niezwykle wytrzymały materiał, który nie żółknie. Odkładając telefon pleckami na różne powierzchnie nie zauważyliśmy żadnych poważniejszych zarysowań, materiał jest twardy i nie zbiera rys. Po ponad miesiącu obie obudowy są bardzo… bardzo delikatnie porysowane. Trzeba się dobrze przyjrzeć, aby zobaczyć delikatne kreski.

Od kiedy posiadam biały telefon bardzo lubuję się w przezroczystych etui. Muszą one jednak spełniać moje jasno określone wymogi bezpieczeństwa. Etui musi zapewnić ochronę w trudnych sytuacjach! Standard militarny to podstawa – w przypadku Gear4 Piccadilly i Crystal Palace dostajemy wszystko co potrzeba. Adam, który testował Piccadilly na iPhone X/Xs stwierdził, że to najlepsze etui, jakie do tej pory miał! A musicie mi uwierzyć, że jest dość wybrednym typem w kwestiach akcesoriów do urządzeń Apple 😉.

Polecamy etui Gear4 Piccadilly i Crystal Palace wszystkim wymagającym użytkownikom iPhoneów!


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.