Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: etui iDeal of Sweden

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 25.11.2017

W związku z wprowadzeniem marki iDeal of Sweden na polski rynek otrzymaliśmy od dystrybutora kilka etui, abyśmy mogli się z nimi zapoznać. Do recenzji wybrałam dla siebie Antique Roses.

Jak sama nazwa marki wskazuje jest to obudowa iDealna :) (nic nie poradzę na to, że lubię takie szybkie skojarzenia. Chociaż, pewnie marka iDeal chciała, żeby właśnie taka była nasza pierwsza myśl po zetknięciu z ich produktami). Czy obudowa iDeal naprawdę jest iDealna? O tym poniżej :)

Opakowanie

Produkt standardowo zapakowany jest w plastikowe lub kartonowe, otwierane pudełko z przezroczystym okienkiem (w przypadku kartonowej wersji). Mini metka z flagą Szwecji pomaga w otwarciu opakowania (które zamyka niewidoczny magnes) – plus za detale i pomysłowość! Na kartoniku widnieją informacje o tym, że wybrane przez nas etui jest: lekkie, cienkie, przyjazne dla środowiska, pasuje do pokrowców typu portfel marki iDeal oraz, oczywiście, że zaprojektowano je w Szwecji. To tyle o opakowaniu.

Opakowanie i etui iDeal of Sweden

Opakowanie i etui iDeal of Sweden

Wykonanie i użytkowanie

Przejdźmy do konkretów! Konkretów według kobiety 😊. Etui jest po prostu prze-pię-kne! Zakochałam się w nim, jak tylko ujrzałam je na zdjęciach a moja miłość się pogłębiła, gdy ujrzałam je na żywo 😊. Uwielbiam kwiaty, dlatego wybrałam właśnie wzór Antique Roses. Zastanawiałam się także nad marmurem (Carrara Gold – które nota bene też jest piękne), jednak róże zwyciężyły!

Etui iDeal of Sweden - Antique Roses

Etui iDeal of Sweden - Antique Roses

Etui sprawdza się znakomicie! iDealnie leży w dłoni. Materiał, z którego jest wykonane zapewnia pewny i bezpieczny chwyt. Dzięki wycięciom na bokach mamy wygodny dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych oraz gniazda lightning i wejścia jack do słuchawek (jack – tylko w przypadku iPhone 6/6s).

Wycięcia na przycski w etui iDeal of Sweden

Wycięcia na przycski w etui iDeal of Sweden

Swobodny dostęp do portu lightinig oraz gniazda jack.

Swobodny dostęp do portu lightinig oraz gniazda jack.

Lekko uniesiona ramka chroni ekran telefonu, gdy odkładamy go wyświetlaczem do dołu. Etui jest dosyć cienkie. Nie jest to jednak typowa obudowa typu slimcase. Materiały użyte do produkcji kejsa Antique Roses nie są tak elastyczne i giętkie, jak ma to miejsce przy pleckach typu slim. I właśnie ta sztywność etui jest chyba jednym minusem – na początku miałam problem, żeby zdjąć obudowę z telefonu. Trzeba się po prostu tego nauczyć lub mieć pod ręką męża :).

W etui wbudowany jest magnes. Dzięki niemu obudowa jest kompatybilna z innymi produktami iDeal, między innymi z portfelem zaprojektowanym w taki sposób, aby szybko wyjąć z niego telefon. Magnes pozwala także na zamontowanie etui do dowolnego magnetycznego uchwytu w samochodzie. Duży plus! Nie trzeba bowiem wkładać już żadnej metalowej płytki między telefon i obudowę. Na tym rozwiązaniu w minimalny sposób cierpi waga etui, ale wygoda, jaką mamy dzięki temu zdecydowanie to rekompensuje.

Od wewnątrz etui wyściełane jest zamszem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że telefon nie porysuje się, podczas noszenia go w etui od iDeal.

Tak wygląda etui iDeal of Sweden od wewnętrznej strony.

Tak wygląda etui iDeal of Sweden od wewnętrznej strony.

Chcąc dopełnić iDealnej kompozycji etui i mojego telefonu jako tapetę ustawiłam różany print identyczny, jak ten, który znajduje się na obudowie. Brawo ja 😊, chociaż pomysł ściągnęłam od Puro – w serii etui zaprojektowanych przez Roberto Cavalli można było pobrać ze strony producenta tapetę z takim samym wzorem, jak obudowa.

iDeal of Sweden - tapeta na ekranie z tym samym printem jak etui.

iDeal of Sweden - tapeta na ekranie z tym samym printem jak etui.

To, co również może być istotne dla wielu z Was a szczególnie tych, które zamierzają wymienić swojego iPhone’a na nowszy model to fakt, iż dzięki odpowiedniemu wycięciu otworu na aparat fotograficzny etui pasuje do iPhone 8,7 oraz iPhone’a 6.

Na dole etui znajduje się delikatna blaszka w kolorze złota z napisem IDEAL OF SWEDEN. Sprawia ona, że etui iDeal są jeszcze bardziej eleganckie i luksusowe, czyli iDealne! Polecam!

Etui iDeal of Sweden dostepne jest do iPhone X oraz iPhone 8/8Plus, iPhone 7/7Plus, iPhone 6/6Plus.


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.