Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: Etui Obliq Flex Wallet

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 20.09.2017

Opis produktu

Tym razem w nasze ręce trafiło etui marki Obliq. Dokładnie Flex Wallet. Etui wykonane jest z TPU, czyli jest dość miękkie, dobrze dopasowuje się do urządzenia. W tylnej części zobaczymy tkaninę oraz skórzaną kieszonkę.
Producent obiecuje, że zmieszczą się tam dwie karty. Prawda jest taka, że jedna karta siedzi tam dość ciasno i nie wyobrażam sobie wepchnięcia tam kolejnej. Wbrew pozorom za chwilę okaże się, że to zaleta, a nie wada.
Etui wykończone jest w kolorze czarny mat. Plecki wykończone są szarą tkaniną a na nich znajduje się brązowa skórzana kieszonka.  Całość jest bardzo estetyczna i wygląda solidnie. Na bokach znajdziemy srebrne klawisze funkcyjne.
Na uwagę zasługuje również dość innowacyjne wycięcie na aparat. Zaprojektowano je na całą szerokość obudowy. Wygląda świetnie!
Trzeba również wspomnieć o rancie, który widocznie odstaje od powierzchni wyświetlacza, dzięki czemu kładąc telefon ekranem do dołu możemy być spokojni, że ekran się nie porysuje.
Oczywiście etui posiada certyfikat militarny MIL-STD 810G-516.6.

Celowo ominąłem akapit dotyczący opakowania. Ile można pisać o tekturowych kartonikach ;)? Opakowanie jest schludne, widać przez nie znajdujące się w środku etui i to tyle. Przejdźmy do konkretów, czyli jak etui spisywało się podczas naszego testu użytkowego.

Etui z kieszonką na kartę płatniczą do iPhone 7.

Etui z kieszonką na kartę płatniczą do iPhone 7.

Skórzana kieszonka na kartę. Etui Obliq Flex Wallet.

Skórzana kieszonka na kartę. Etui Obliq Flex Wallet.

Użytkowanie

Obudowa naprawdę wygląda świetnie na czarnym iPhone 7. Zakładam, że jest to obudowa raczej dla starszych osób, bowiem sprawia wrażenie dość ekskluzywnej.
Jej główna zaleta to funkcjonalność. Ta konkretna obudowa, poza ochroną telefonu, ma jeszcze jedno zadanie. Ułatwia nam mianowicie codzienne funkcjonowanie w zakresie zakupów i wszelkich płatności kartą.
Skoro mamy etui z miejscem na kartę to ją tam nośmy! Po pierwsze nie ma konieczności  wyjmowania karty z etui podczas płatności w sklepach (to jest ta zaleta - gdy mamy jedną kartę możemy płacić zbliżeniowo nie wyjmując jej z pokrowca :)). Po drugie nie trzeba szukać karty w portfelu, bo zawsze doskonale wiemy, gdzie jest. Mogę się założyć, że zdarzyło się Wam wyjść z domu bez portfela, ale bez telefonu to pewnie raczej nie…

Etui Obliq Flex Wallet w akcji.

Etui Obliq Flex Wallet w akcji.

Przyznam, że przez te kilkanaście dni dość mocno przyzwyczaiłem się do tego pokrowca. Zaprzyjaźniliśmy się do tego stopnia, że po zakończeniu testu zamontowałem inne etui na telefon i wybrałem się rano po bułki do piekarni. Wychodząc z domu bezmyślnie chwyciłem telefon z przekonaniem, że jest tam moja karta płatnicza. Jak bardzo byłem smutny musząc w połowie drogi zawrócić to już tylko możecie sobie wyobrazić. Niestety (albo stety) następne obudowy do testów czekają, więc muszę przerzucić się na kolejne etui.

iPhone + etui Obliq Flex Wallet

iPhone + etui Obliq Flex Wallet

Obudowa bardzo dobrze leży w dłoni. Mimo posiadania certyfikatu militarnego nie jest to tak zwana ‘cegła’. Telefon po zamontowaniu etui Obliq Flex Wallet nadal pozostaje smukły. Wszystkie klawisze funkcyjne działają bez problemu. Jedyny minus, ale bardzo mały i może dla części użytkowników, którzy dbają o swoje smartfony nieistotny, to fakt iż w wycięciu na aparat (jak wspomniałem wcześniej, dość sporym) zbiera się kurz. W czarnej wersji kolorystycznej widać to bardziej niż w srebrnej. Jednak tragedii nie będzie, jeśli od czasu do czasu przetrzemy nasze smartfony - czyli kolejny minus, który okazał się plusem ;).

Podczas naszego testu użytkowego etui nie doznało żadnych obrażeń. Matowe boki się nie porysowały, ze srebrnych przycisków nic nie odpadło. Materiał oraz skóra na tylnej części również nie ucierpiały. Etui po trzech tygodniach używanie nie nosi żadnych śladów zniszczenia.

Smukłe etui

Smukłe etui

Gniazdo Lightning

Gniazdo Lightning

Klawisze w etui Obliq Flex Wallet

Klawisze w etui Obliq Flex Wallet

Etui posiada rant, który sporo wystaje ponad ekran

Etui posiada rant, który sporo wystaje ponad ekran

Podsumowanie

Etui Obliq Flex Wallet to bardzo użyteczny gadżet. Wykonanie jest idealnie. Dostajemy produkt z najwyżej półki. Obudowa dostępna jest do telefonów iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Do wyboru są dwa kolory skórzanej kieszonki (która, co ciekawe, doszywana jest ręcznie). Kolory to espresso oraz mud gray.
Przyznam, że jest to jedno z bardziej udanych etui, jakie do tej pory miałem okazję używać. I chyba jedyne, z którym tak trudno jest mi się rozstać…

Obliq Flex Wallet

Obliq Flex Wallet


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.