Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: Etui UAG Metropolis [Obudowa z klapką]

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 01.07.2018

Pancerne etui z klapką. Wykonane z dbałością o wszystkie szczegóły. O czym mowa? UAG Metropolis to etui, które łączy w sobie wszystkie najistotniejsze cechy. Posiada certyfikat militarny, więc zapewnia najwyższy stopień ochrony urządzenia w czasie upadku. Ponadto chroni ekran oraz ma miejsce na kartę kredytową. Pokrowiec dostępny jest do iPhone X, iPhone 8/7/6 oraz Samsung Galaxy S8 i S8+. Przeczytajcie naszą opinię o tym etui.

Etui UAG Metropolis do uiPhone X, 8/7/6 oraz Samsung Galaxy S8 i S8+

Etui UAG Metropolis do uiPhone X, 8/7/6 oraz Samsung Galaxy S8 i S8+

Tak wygląda tył etui UAG Metropolis

Tak wygląda tył etui UAG Metropolis

Etui z Klapką. UAG Metropolis w codziennym użytkowaniu.

Urban Armor Gear Metropolis to obudowa typu book / wallet. Łączy w sobie cechy obu typów etui. Posiada klapkę, która chroni ekran urządzenia (book – książka). Kieszonka w niej znajdująca się to miejsce na kartę płatniczą (wallet – portfel). Możliwość noszenia przy sobie karty przez cały czas doceniłem już jakiś czas temu testując etui Obliq Flex Wallet. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu, kto aktywnie korzysta z możliwości płatności zbliżeniowych. Dokonując takiej płatności nie ma konieczności wyciągania karty z pokrowca. Wystarczy zbliżyć telefon do terminala płatniczego. Właśnie dlatego według mnie UAG Metropolis to zdecydowanie miejskie etui.
Etui noszę już bardzo długo i jest to obudowa, która z pewnością znajduje się w TOP3 moich ulubionych pokrowców. Nie spodziewałem się, że etui z klapką zrobi na mnie takie pozytywne wrażenie. Jedyne do czego musiałem się przekonać i przyzwyczaić to otwieranie etui przed odebraniem połączenia. Niby minus, ale każdy użytkownik kejsa tego typu doskonale wie, że tak to wygląda i trzeba się do tego przyzwyczaić. Jest to pierwsze etui z klapką, jakiego używam, dlatego na początku podchodziłem do niego bardzo nieufnie. Wystarczyło kilka dni, żeby podjąć decyzję o tym, że etui zostanie u mnie na stałe. Podczas użytkowania znalazłem jeszcze jedną dość ciekawą zaletę tego produktu. Klapka, której zadaniem jest osłona ekranu przed zarysowaniami ma jeszcze jedno zastosowanie. Mianowicie fakt, że ekran jest zasłonięty powoduje to, że odwykłem od ciągłego zerkania na ekran telefonu czy przyszedł nowy mail, czy jest nowa wiadomość na Messengerze i w końcu, czy ktoś polubił moje zdjęcie na Instagramie. Można odrobinę uciec od ciągłego kontrolowania wirtualnej rzeczywistości 😊.

Miejsce na kartę płatniczą w etui UAG Metropolis

Miejsce na kartę płatniczą w etui UAG Metropolis

Kilka słów o wykonaniu UAG Metropolis

UAG Metropolis wykonane jest z TPU oraz poliwęglanu. Część, do której wkłada się telefon jest bardzo miękka i elastyczna. Dzięki temu świetnie absorbuje siłę uderzenia podczas upadku. Etui od środka posiada opatentowany wzór plastrów miodu, których zadaniem jest ochrona urządzenia w ekstremalnych sytuacjach. Ścięte rogi etui nie są zabiegiem, który ma tylko wpływać na wygląd produktu. Takie rozwiązanie w szczególny sposób chroni urządzenie przed zniszczeniem podczas upadku. Róg obudowy wyprofilowany w taki sposób świetnie rozprasza siłę ewentualnego uderzania.

Przednia część etui, czyli klapka jest sztywna. Dzięki temu zapewnia doskonałą ochronę ekranu. Od wewnętrznej strony mieści się wspomniana kieszonka na kartę płatniczą. Klapka nie otwiera się samoistnie dzięki magnesowi, który zaczepia się o tylną część etui. Po dość długim użytkowaniu ciągle działa tak samo, nic się nie wyrobiło ani nie przetarło.
Moja wersja przeznaczona jest do iPhone 8/7/6, czyli mamy odpowiednie wycięcie na aparat fotograficzny, który pozostaje w pełni osłonięty i nie wystaje ponad konstrukcję etui. Znajdziemy również otwór na port słuchawek (mini jack) potrzebny w przypadku iPhone 6/6s.

Napiszę też kilka słów o samym wyglądzie tego etui. Wiem, że jest to kwestia gustu, o którym się nie dyskutuje i nie mam zamiaru nikogo z Was do niczego przekonywać. Moim zdaniem jednak jest to świetnie zaprojektowane etui. Ergonomia użytkowania jest na najwyższym poziomie. Gwarantuje Wam swobodny dostęp do wszystkich portów oraz idealne działanie wszystkich przycisków.
Etui wygląda rewelacyjnie. Dzięki swojej strukturze przyciąga wzrok, a umieszczone na klapce logo producenta dodaje smaczku. 

UAG Metropolis

UAG Metropolis

Zamknięte etui UAG Metropolis

Zamknięte etui UAG Metropolis

Ciekawa i bardzo wytrzymała struktura. Tak wygląda etui po kilku tygodniach użytkowania.

Ciekawa i bardzo wytrzymała struktura. Tak wygląda etui po kilku tygodniach użytkowania.

Opatentowany wzór UAG

Opatentowany wzór UAG

UAG produkuje etui najwyższej klasy, tak jest i tym razem. Metropolis to świetna konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo urządzeniu. Dużym atutem jest oryginalny wygląd tego pokrowca!

UAG Metropolis dostępny jest w trzech kolorach: czarny, czerwony oraz niebieski.

UAG Metropolis dostępy jest dla telefonów: iPhone X, iPhone 8/7/6 oraz Samsung Galaxy S8 i S8+


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.

Dostawa kurierem DPD

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami