Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: iGrip - uniwersalny uchwyt rowerowy do telefonów komórkowych.

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 15.05.2018

Sezon rowerowy już się rozpoczął. Oczywiście są i tacy, dla których trwa on cały rok – pozdrowienia dla Piotra! Skoro już ruszamy na wycieczki rowerowe to warto zaopatrzyć się w uchwyt, dzięki któremu przymontujemy smartfon do kierownicy. Jak wiadomo telefon nie służy tylko do dzwonienia i przeglądania Internetu, jest również bardzo przydany i pomocny podczas aktywności fizycznej. Dzięki niemu wiemy, jaki dystans przejechaliśmy, z jaką prędkością aktualnie się poruszamy. W przypadku długich tras w nieznane, wskazuje nam drogę. Dlatego też uchwyt rowerowy jest bardzo przydatnym gadżetem.
Celowo wybrałem uchwyt, który jest uniwersalny. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że można go użyć do wielu urządzeń. Uchwyt rowerowy iGrip Universal Bike Kit dedykowany jest do wszystkich urządzeń o szerokości od 44 do 84 mm!

Uchwyt rowerowy iGrip Universal Bike Kit

Uchwyt rowerowy iGrip Universal Bike Kit

Montaż

O tym, że uchwyt jest uniwersalny świadczy fakt, iż można zamontować go na wszystkie kierownice. W zestawie znajdziemy bowiem dwie obejmy, które mają różną średnicę oraz specjalne opaski, które umożliwiają pogrubienie ramy kierownicy (wtedy bez problemu zamontujemy jedną z dwóch objemek). Uchwyt montuje się za pomocą dwóch śrub ze stali nierdzewnej oraz klucza, który również znajdziemy w opakowaniu.

Montaż jest intuicyjny i nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych.

Wszystko co jest potrzebne do zamontowania uchwytu iGrip znajduje się w zestawie

Wszystko co jest potrzebne do zamontowania uchwytu iGrip znajduje się w zestawie

Bezpieczeństwo urządzenia

Po włożeniu telefonu należy zacisnąć szczęki uchwytu. Do zestawu dołączone są również stópki, na których opiera się telefon. Co ciekawe w zestawie znajdują się 4 ich różne długości, dzięki temu można zamontować nawet bardzo duże telefony (Samsung Galaxy S9 Plus).

Samo zaciśnięcie telefonu w uchwycie nie zagwarantuje nam pożądanego bezpieczeństwa. Uchwyt iGrip wyposażony jest w wytrzymałą gumę, która przytrzymuje telefon. Po jej założeniu telefon jest całkowicie bezpieczny i stabilnie trzyma się w uchwycie nawet na sporych nierównościach. Warto tu wspomnieć, że producent rekomenduje ten uchwyt również do motocykli.

Dopasuj uchwyt iGrip do własnego telefonu

Dopasuj uchwyt iGrip do własnego telefonu

Po zaciśnięciu szczęk należy naciągnąć gumę która całkowicie unieruchamia telefon

Po zaciśnięciu szczęk należy naciągnąć gumę która całkowicie unieruchamia telefon

Poprawnie zamontowane urządzenie w uchwycie iGrip

Poprawnie zamontowane urządzenie w uchwycie iGrip

Użytkowanie

Najważniejsze jest to, że montaż trwa kilka sekund oraz to, że można zamontować telefon w dowolnym etui (nawet w pancernym). Telefon może znajdować się w uchwycie iGrip zarówno w pionie i w poziomie – zależy to tylko od preferencji użytkownika.
Zarówno w przypadku iPhone 7, jaki i Samsunga Galaxy S9+ mamy postęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych (długość podpórek umożliwia takie dopasowywanie odpowiedniej długości, aby nie zacisnąć klawiszy funkcyjnych w uchwycie).

Uchwyt rezerwowy iGrip zamontowany w pozycji horyzontalnej

Uchwyt rezerwowy iGrip zamontowany w pozycji horyzontalnej

W sytuacji, kiedy tylko na chwilę odchodzimy od roweru nie ma konieczności odpinania gumki i wyciągania telefonu z uchwytu. Jednym ruchem możemy odłączyć telefon wraz z uchwytem od podstawy zamontowanej na kierownicy.

Szybki demontaż uchwytu iGrip nie sprawia problemu

Szybki demontaż uchwytu iGrip nie sprawia problemu

W naszej ocenie jest to bardzo dobry uchwyt za rozsądne pieniądze (cena 88 zł). Według nas spełni on oczekiwania wszystkich cyklistów.

Życzymy Wam udanych wycieczek rowerowych!


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.

Dostawa kurierem DPD

Szybkie płatności DotPay

płatności kartami

płatności kartami