Podoba Ci się? :)

Nasza opinia o: Uniwersalny uchwyt rowerowy Spigen Gearlock MF100

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 27.04.2019

Sezon rowerowy już w pełni! Jedna z rzeczy, jaka towarzyszy nam na wycieczkach, przejażdżkach czy długich trasach to telefon. Podczas jazdy sprawdzamy przejechany dystans, godzinę, aktualną prędkość i trasę na mapie. Spigen Gearlock to idealne rozwiązanie, dzięki któremu zamontujecie Swojego smartfona na kierownicy roweru (model MF100), lub na wsporniku kierownicy (model MS100).

Zawartość opakowania uchwytu Spigen GearLock MF100

Zawartość opakowania uchwytu Spigen GearLock MF100

Montaż uchwytu MF100 na kierownicy

O montażu uchwytu MF100 opowiadam w wideo poświęconym właśnie jemu i zachęcam Was do obejrzenia filmu na YouTube.
Dodam tylko, że montaż jest bardzo prosty, a wszystko co jest potrzebne do zamontowania uchwytu znajdziecie w opakowaniu.

Spigen GearLock - rowerowy uchwyt do każdego smartfona

Czy Spigen Gearlock pasuje do każdego telefonu?

Jest to uniwersalny uchwyt, który pasuje do każdego telefonu – za sprawą adaptera (Model AU100). Adapter można nakleić na dowolne etui lub nawet na telefon. Jednak tego rozwiązania nie polecam, gdyż adapter zamontowany na stałe może być uciążliwy wtedy, gdy nie jeździmy na rowerze. Ma on wymiary 55 x 65 x 10 mm i telefon musi mieć co najmniej taką wielkość, aby adapter zmieścił się na pleckach. Adapter mocuje się za pomocą bardzo mocnej taśmy 3M. Jego montaż również zobaczycie na filmie.

Adapter AU100 naklejony na przezroczyste etui

Adapter AU100 naklejony na przezroczyste etui

Codzienne użytkowanie uchwytu Spigen Gearlock

Przejechałem z Gearlockiem kilkadziesiąt ładnych kilometrów i wyrobiłem sobie opinię na jego temat.
Powiem wprost: jestem zadowolony! Spełnił on moje oczekiwania. Bardzo łatwo montuje się telefon do uchwytu, jego zdjęcie również nie stanowi żadnego problemu. Robi się to jedną ręką, nawet w czasie jazdy, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Moją jedyną obawą był wspominany wcześniej adapter naklejany na etui. Wyobrażałem sobie, że przy zakładaniu i zdejmowaniu (a trzeba to zrobić z odpowiednią siłą) adapter się odklei.  Jednak nie! Nic z tego! Taśma 3M trzyma się tak mocno, że nie da się jej odkleić. Zobaczcie sami na dodatkowym wideo, które przygotowałem (żadne zdjęcie nie oddałoby tego co chcę Wam przekazać 😊).

Uniwersalny uchwyt rowerowy Spigen GearLock - Adapter AU100

Podsumowanie | Spigen GearLock MF100

Z czystym sumieniem polecam Wam uchwyt Spigen GearLock – sam go sprawdziłem i bardzo mi pasuje. Moja jazda rowerowa jest raczej rekreacyjna, ale zdarza mi się czasami zjechać trochę szybciej z jakiejś górki, żeby podnieść adrenalinę 😉. Jeżeli uprawiacie ekstremalną jazdę na rowerze i często zdarzają się Wam upadki to nie jestem pewny, czy uchwyt jest dla Was. Ja ani razu się nie przewróciłem w czasie testowania, więc nie wiem, czy uchwyt jest odporny na upadki.
W komentarzach pod filmem pojawiały się pytania o drgania telefonu podczas jazdy. Nie zauważyłem, aby uchwyt drżał jakoś nadmiernie i nie zauważyłem też negatywnych skutków tych drgań na telefonie – cały czas działa bez zarzutu 😊.

Test będzie trwał przez cały sezon rowerowy – jeśli pojawi się jakiś temat godny podzielana się nim z Wami to na pewno to zrobię!


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.