Podoba Ci się? :)

Puro GREEN – ekologiczne etui?

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 22.11.2020

Jeśli na co dzień używasz toreb wielorazowego użytku, unikasz plastikowych opakowań, z lasu zabierasz śmieci pozostawione przez innych lub w jakikolwiek inny sposób dbasz o otaczające nas środowisko mamy dla Ciebie świetną propozycję: etui Puro Green! Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego są wyjątkowe to zapraszam do lektury 😊. 

Seria produktów Puro Green

Seria produktów Puro Green

Ochrona środowiska a zakup nowej obudowy

Jeśli wybierając nową obudowę przez głowę przemyka Tobie taka myśl: „kolejna porcja plastiku dla Ziemi – jestem na nie!” lub po prostu zaczynasz zastanawiać się,
co możesz zrobić w kwestii ochrony środowiska wybierając nowe etui do swojego telefonu to mam dla Ciebie rozwiązanie. Okazuje się, że możesz nawet wiele, ale do rzeczy 😊.

Włoska marka Puro wyprodukowała całkowicie biodegradowalne etui do telefonów Apple iPhone 6/7/8/SE oraz iPhone 11 i 11 Pro (w tej chwili dostępne są obudowy do tych urządzeń). W ofercie znajdują się również etui do AirPods oraz AirPods Pro. 

Co to znaczy biodegradowalne / kompostowalne etui?

Chodzi o to, że etui Puro Green wykonane są tylko z materiałów pochodzenia roślinnego. Co to oznacza w praktyce? Otóż kupując takie etui dostajesz produkt jak każdy inny: spełnia on swoje zadanie i chroni Twojego smartfona przed uszkodzeniem. 

Ważne rzeczy dla środowiska zaczynają dziać się w momencie, kiedy chcemy przestać użytkować nasze etui. 

Zazwyczaj po prostu wyrzucamy je do zbiornika z odpadami plastikowymi i na segregacji kończy się nasz wkład w dbanie o środowisko. Jednak w przypadku Puro Green sprawa wygląda inaczej!

„Biodegradowalne/kompostowalne” oznacza to to, że mamy możliwość pozbyć się tej obudowy bez szkody dla środowiska. W związku z tym, że obudowa wykona jest tylko z naturalnych surowców roślinnych po prostu rozłoży się w kompostowniku, jak inne odpady biodegradowalne. Jednak nie każdy z nas ma przzydmowy kompostownik… Co wtedy? Wystarczy, że wrzucimy starą obudowę do odpadów zielonych. Resztę wykonają za nas odpowiednie służby. 

Obudowa jest w pełni kompostowalna i podczas jej rozkładu do ziemi nie przedostają się żadne niebezpieczne substancje! Dzięki naszemu działaniu planeta będzie szczęśliwsza! 

Etui Puro Green do iPhone SE/8/7/6/6s

Etui Puro Green do iPhone SE/8/7/6/6s

Zabezpieczone przyciski

Zabezpieczone przyciski

Subtelne logo Puro

Subtelne logo Puro

Rant wystający ponad wyświetlacz

Rant wystający ponad wyświetlacz

Obudowa Puro Green zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, który nie odbiega od innych produktów tej marki. Główne zalety tego kejsa to ramka dookoła całego telefonu oraz uniesione krawędzie, które wystają ponad ekran.
Poniżej kilka zdjęć etui Puro Green.

Etui do AirPods 1 i 2

Etui do AirPods 1 i 2

Bardzo dobre dopasowanie do pudełka od AirPods

Bardzo dobre dopasowanie do pudełka od AirPods

Karabińczyk umożliwia przyczepienie słuchawek

Karabińczyk umożliwia przyczepienie słuchawek

Etui do AirPods jest bardzo dobrze spasowane, jest smukłe i lekkie. Jego dodatkową zaletą jest karabińczyk dzięki któremu możemy je doczepić do spodni czy plecaka.

Przezroczyste etui do iPhone z recyklingu

Dla tych z Was, którzy lubią przezroczyste i smukłe etui także coś mamy. Etui Puro Green Recycled jest to etui wykonane w 100% z materiałów pochodzących z odzysku! 

Do jego produkcji nie wykorzystano żadnego nowego tworzywa co również jest istotne dla planety.

Po zakończeniu użytkowania takiego etui nadaje się ono w 100% do recyklingu.

Te obudowy dostępne są do iPhone 6/7/8/SE, iPhone XR oraz iPhone 11 i 11 Pro.

Przezroczyste i smukłe etui Puro Green Recycled Eco-Friendly

Przezroczyste i smukłe etui Puro Green Recycled Eco-Friendly

Smukła obudowa powstała w 100% z recyklingu

Smukła obudowa powstała w 100% z recyklingu

Etui Puro Green Recycled Eco-Friendly

Etui Puro Green Recycled Eco-Friendly

Etui Puro Green Recycled Eco-Friendly na iPhone XR

Etui Puro Green Recycled Eco-Friendly na iPhone XR

Jest to bardzo smukła obudowa z odsłoniętymi przyciskami. Dzięki specjalnej strukturze nie przykleja się do plecków telefonu. Jeśli szukasz obudowy, która ochroni Twój smartfon przed zarysowaniami  jednocześnie nie zaburzy designu telefonu to ten produkt jest dla Ciebie!

Ekologiczne opakowanie

Opakowania wszystkich produktów z serii Puro Green zostały wykonane zgodnie z filozofią Zero Waste czyli do ich produkcji wykorzystano tylko materiał z recyklingu. Nie użyto również kleju i plastiku! 

 

Uważam, że idea jest fantastyczna i pozostaje mieć nadzieję że przyjmie się na rynku a Puro rozszerzy ofertę produktów eco-friendly.

 

A ja zabieram się do testowania produktów Puro Green!

100% Recycled

100% Recycled

Etui Puro Green Compostable znajdziecie TUTAJ w cenie 58 zł

Przezroczyste etui Puro Recycled zajdziecie TUTAJ w cenie 44 zł

Etui do AirPods i AirPods Pro znajdziecie TUTAJ w cenie 48 zł


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.