Podoba Ci się? :)

Super odporne na upadki etui Gear4 do iPhone i Samsung. Technologia D3O – co to jest?

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 14.06.2019

Amerykańska marka Gear4 produkująca etui do smartfonów Apple oraz Samsung wyróżnia się na rynku akcesoriów GSM obudowami, które produkowane są z polimeru D3O. Kejsy proponowane przez tę markę są smukłe a większość modeli przezroczysta. Jednak cechą wyróżniającą je na tle innych jest ich niezwykła wytrzymałość i odporność. Obudowy D3O dostępne są do iPhone 6/7/8, iPhone Xs/X, Xs Max, Xr oraz do najnowszych flagowców Samsunga.
W ofercie dostępne są dwa modele: Crystal Palace oraz Picadilly. Pierwszy model jest całkowicie przezroczysty, drugi z kolei ma delikatny kolorowy motyw na bokach. Obie wersje wykonane są przy użyciu technologii D3O – zapewnia ona bezpieczeństwo telefonom, to fakt. Jednak na czym tak naprawdę polega ta technologia? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Polimer D3O, co to jest?

Polimery są to substancje o dużej masie cząsteczkowej zbudowane z bardzo wielu takich samych cząsteczek – są one tak duże i jest ich tak wiele, że zabranie części molekuł nie zmienia właściwości substancji. Polimer D3O jest przykładem płynu nienewtonowskiego zagęszczanego ścinaniem. Oznacza to tyle, że lepkość roztworów nienewtonowskich zmienia się w zależności od sił, jakim są poddawane. Brzmi tajemniczo? Poniżej przykład z życia.

Bardziej prozaicznym przykładem cieczy nienewtonowskiej zagęszczanej ścinaniem jest roztwór skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej i wody. Im szybciej chcemy taki roztwór wymieszać tym trudniejsze to się staje. Gdy natomiast zwalniamy mieszanie roztwór znowu daje się „prowadzić”. Uderzając energicznie w powstałą masę zobaczymy, że sprawia ona wrażenie twardej powierzchni. Gdy natomiast delikatnie przyłożymy do niej łyżeczkę ta zanurza się w niej, jak w zwykłej cieczy. Takie same właściwości ma polimer D3O.

Gear4 - bezpieczne etui do smartfona

Gear4 - bezpieczne etui do smartfona

Etui Gear4 z technologią D3O gwarantuje bezpieczeństwo smartfona!

Gdy na polimer D3O nie działamy żadną siłą to molekuły, które go tworzą poruszają się swobodnie między sobą. Wszystko się zmienia, gdy zadziałamy na niego siłą – wtedy cząsteczki tworzące polimer zbliżają się do siebie i łączą tworząc twardą powierzchnię. Dodatkowo, polimer D3O pochłania więcej wstrząsów niż dwa razy grubsza pianka poliuretanowa lub pianka EVA. Etui wykonane z polimeru D3O jest elastyczne i miękkie oraz lekkie do momentu, gdy zadziałamy na nie siłą. Pod wpływem uderzenia lub upadku etui momentalnie twardnieje osłaniając telefon.

D3O nie tylko w etui

Warto wiedzieć, gdzie jeszcze możemy spotkać materiał D3O. Poza produkcją etui najczęściej możemy go spotkać we wszelkiej maści ochraniaczach np. hokejowych, w kaskach motocyklowych. Materiał ten wykorzystywany jest również przez amerykańskie wojsko. Czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest natychmiastowa ochrona, a zagrożenie pojawia się niespodziewanie.

Etui Gear4 D3O Crystal Palace i Piccadilly do iPhone i Samsung – zobacz test młotka 😊

Film pokazuje jak działa technologia D3O użyta w etui Gear4. Pokazujemy wam specjalny zestaw demonstracyjny, który obrazuje działanie D3O.


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.