Podoba Ci się? :)

Szybki kabel i ładowarka USB-C. Test ładowania iPhone Xr i iPad Mini 2019

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 09.06.2019

Na rynku pojawiły się długo oczekiwane kable do urządzeń Apple wyposażone we wtyczki typu USB-C z certyfikatem MFi. Nowy standard ma umożliwiać przede wszystkim szybkie ładowanie baterii w iPhonie oraz iPadzie.

Postanowiliśmy to sprawdzić! Testowaliśmy szybkie ładowanie baterii w telefonie iPhone Xr oraz iPadzie Mini 5 (2019), wykorzystując do tego nowe kable USB-C na Lightning oraz ładowarkę sieciową USB-C firmy MOMAX.

Nowe urządzenia Apple mają coraz pojemniejsze baterie. Jest to duża wygoda, ale co za tym idzie potrzeba więcej czasu na ich naładowanie. W naszym teście sprawdziliśmy, w jakim stopniu można naładować baterię iPhone Xr oraz iPada Mini 2019 w czasie 60 minut za pomocą oryginalnych ładowarek dołączonych do tych urządzeń. Następnie dokonaliśmy takich samych prób przy użyciu nowego kabla USB-C i ładowarki sieciowej Momax.

Test szybkości ładowania – iPhone XR

Test przyprowadziliśmy w warunkach biurowych. Dokonaliśmy 3 takich samych prób ładowania. Do zasilania podłączyliśmy telefon z baterią naładowaną do 10%. Sprawdzaliśmy w odstępach 15 minut postęp naładowania urządzenia.
Za każdym razem rozpoczynaliśmy z takim samym stanem baterii (10%), włączonym LTE i bez trybu oszczędzania energii. W czasie testów podczas żadnej z prób nie były wykonywane żadne czynności na telefonie.

Oryginalna ładowarka Apple dołączona do telefonu:

W kartonie razem z iPhone znajdziecie małą, białą, poręczną ładowarkę sieciową (Moc 5W) oraz kabel Lightning. Dokładnie takiego zestawu użyliśmy do naszego testu.

Wszystkie trzy próby zakończyły się niemal jednakowym wynikiem:

Start: bateria naładowana w 10%
po 15 minutach: bateria naładowana w 19%
po 30 minutach: bateria naładowana w 28%
po 45 minutach: bateria naładowana w 37%
po 60 minutach: bateria naładowana w 47%

Ładowarka sieciowa USB-C oraz kabel USB Type-C na Lightning:

Kabel oraz ładowarka, których użyliśmy do testu to nowość na polskim rynku. Jest to ładowarka Momax OnePlug z wyjściem USB-C. Jej maksymalna moc ładowania to 18W. Do ładowarki podłączyliśmy kabel do szybkiego ładowania baterii firmy Momax – bardzo ważną sprawą jest fakt, że kabel posiada certyfikat MFi (Made For iPhone) a więc jest całkowicie bezpieczny dla urządzeń Apple do niego podłączonych.

Podczas testu tak, jak w przypadku poprzedniej ładowarki dokonaliśmy trzech prób ładowania iPhone Xr ze stanem baterii 10%. Oto wynik:

Start: bateria naładowana w 10%
po 15 minutach: bateria naładowana w 36%
po 30 minutach: bateria naładowana w 58%
po 45 minutach: bateria naładowana w 77%
po 60 minutach: bateria naładowana w 88%

Wyniki testu szybkiego ładowania iPhone XR

Poniżej przedstawiamy wykres ukazujący wyniki testu. Wynika z niego jednoznacznie, że za pomocą ładowarki i kabla USB-C Momax znacznie szybciej naładujemy naszego smartfona.

Wyniki testu szybkiego ładowania

Wyniki testu szybkiego ładowania

A jak to wygląda w przypadku iPada? Test i wyniki przedstawiamy poniżej.

Test szybkości ładowania iPada Mini 2019

W przypadku tego testu przyjęliśmy dokładnie takie same zasady, jak poprzednio. Użyliśmy oryginalnej ładowarki Apple dołączonej do tabletu (10W) oraz oryginalnego kabla, który znajdował się w pudełku.
Rozpoczęliśmy ładowanie przy stanie baterii 10% i co 15 minut sprawdzaliśmy poziom naładowania.

Oryginalna ładowarka do iPada Mini 2019:

W tym przypadku Apple dodaje do zestawu inną ładowarkę, która charakteryzuje się lepszymi parametrami. Jest to ładowarka o maksymalnej mocy 10W.
Zobaczcie jaki wynik uzyskaliśmy po trzech próbach.

Start: bateria naładowana w 10%
po 15 minutach: bateria naładowana w 21%
po 30 minutach: bateria naładowana w 31%
po 45 minutach: bateria naładowana w 42%
po 60 minutach: bateria naładowana w 52%

Ładowarka sieciowa Momax + Kabel USB Type-C na Lightning:

Do tego testu użyliśmy dokładnie tej samej ładowarki oraz kabla, których użyliśmy do ładowania iPhone-a Xr czyli Momax OnePlug (18W). Poniżej wyniki z trzech przeprowadzonych prób ładowania.

Start: bateria naładowana w 10%
po 15 minutach: bateria naładowana w 27%
po 30 minutach: bateria naładowana w 45%
po 45 minutach: bateria naładowana w 61%
po 60 minutach: bateria naładowana w 74%

Wyniki testu szybkiego ładowania iPad Mini 2019

Jak widać, ponownie ładowarka sieciowa i kabel do szybkiego ładowania Momax okazały się szybsze. Poniżej przedstawiamy wykres porównujący ładowania oryginalną ładowarką Apple z ładowarką i kablem Momax.

Wyniki testu szybkiego ładowania

Wyniki testu szybkiego ładowania

Wnioski: czy można szybciej naładować iPhone’a i iPada?

Przeprowadzone przez nas próby dowiodły jednoznacznie, że dzięki zastosowaniu dobrej ładowarki sieciowej oraz kabla USB Type-C na Lightning można zdecydowanie skrócić czas ładowania baterii urządzeń Apple. Co ważne odbywa się to w bezpieczny sposób dla zasilanego urządzenia, gdyż kable Momax mają certyfikat MFi (Made For iPhone). Dlatego, jeśli chcecie szybko naładować iPhone lub iPada polecamy Wam zestaw Momax!
Jeszcze jedną zaletą zestawu do szybkiego ładowania jest jego cena (154 zł): ładowarka Momax One Plug kosztuje 77 zł; kabel do szybkiego ładowania baterii Momax Zero również kosztuje 77zł. Naszym zdaniem jest to nowy, zdecydowanie lepszy i oczywiście szybszy standard ładowania.

Zapraszamy do skorzystania z naszej specjalnej oferty, zestaw ładowarka + kabel w cenie 135zł!

Jak szybciej naładować iPhone i iPad?


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.