Podoba Ci się? :)

Zagg Invisible Shield Glass - z montażem tego szkła poradzi sobie każdy!

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 11.11.2018

Kilka słów wstępu. Zagg to amerykańska marka istniejąca na rynku od długiego czasu. W USA Zagg zasłynął produkcją szkieł do iPod Nano i od tego czasu jest to jedna z najlepszych marek produkujących szkła hartowane na ekrany. Więcej o marce Zagg znajdziecie tutaj.

Wybór szkła hartowanego na ekran

W dniu premiery iPhone XR dostaliśmy naszą firmową białą sztukę. Pooglądaliśmy, zrobiliśmy kilka zdjęć i wiadomo było, że zaraz wybierzemy jakieś akcesoria do ochrony ekranu oraz całej konstrukcji.

Jednym z pierwszych dostępnych szkieł do iPhone XR jeszcze długo przez premierą był właśnie Zagg Invisible Shield Glass +. Jako że jest to stosunkowo nowa marka w ofercie naszego sklepu to postanowiliśmy ją sprawdzić.

Szkło od krawędzi do krawędzi czy Case Friendly?

Zagg Invisible Shield Galss + to zdecydowanie szkło typu Case Freindly. Co to oznacza? Chodzi o to, że szkło jest na bokach krótsze i nie dochodzi do samej krawędzi ekranu. Szkło tego typu należy wybierać wtedy, gdy mamy zamiar zamontować na urządzenie obudowę, która będzie chroniła urządzenie podczas upadków. Są to zazwyczaj obudowy z certyfikatem militarnym – w tego typu etui ranty zawsze zachodzą na ekran, aby go chronić. Naklejenie szkła od krawędzie do krawędzi (Edge to Edge) skończy się tym, że etui je podważy i szkło się odklei.
Jako że jestem wielbicielem etui, które w razie upadku ochronią telefon, to szkło Zagg jest idealne.

Montaż szkła Zagg Invisible Shield Glass + do iPhone XR

W zestawie razem ze szkłem znajdziemy wszystko co potrzeba do jego instalacji: mokrą i suchą ściereczkę, naklejki do usuwania kurzu. Jednak nie to jest najważniejsze.

Szkło Zagg to produkt, z którego montażem poradzi sobie każdy. Gwarantuję, że nigdy wcześniej nie przyklejaliście szkła tak łatwo!

To wszystko za sprawą dołączonej do zestawu plastikowej ramki. Ramkę zakłada się na telefon i to właśnie ona wyznacza wszystkie krawędzie. Właściwie nie trzeba się specjalnie starać, aby szkło przykleiło się równo. Nie widzę możliwości, aby nie udało się zrobić tego równo. Musimy tylko zadbać o to, aby ekran był czysty zanim nakleimy Invisible Shield Glass+. Dzięki zastosowanej technologii EZ Apply nie musicie obawiać się pęcherzyków powietrza. Technologia IonMatrixTM zapewnia trzykrotnie większą wytrzymałość produktu w stosunku do większości szkieł oznaczonych symbolem 9H.

Przyznam, że jak tylko pomyślę o naklejaniu tego szkła na telefon to buzia mi się uśmiecha 😊. Przysięgam, że nigdy nie było prościej!

Szkło Zagg Invisible Shield Galss + do iPhone XS/X, XS Max oraz iPhone XR

Szkło Zagg dostępne jest do wszystkich najnowszych modeli iPhone, ale również do telefonów poprzedniej generacji. Szkła Zagg są dobrze dopasowane do ekranów iPhone’a XR, XS oraz XS Max. Zakrywają cały wyświetlacz i minimalnie zachodzą na ramkę wyświetlacza. Szkła do wszystkich nowych modeli iPhone mają wycięcie na notcha. Dzięki temu bez zakłóceń działają wszystkie kamery i jeśli jesteście fanami zdjęć z przedniej kamery to możecie być pewni, że zdjęcia będą najwyższej jakości. Naklejanie szkła na obiektyw nie jest najlepszym rozwiązaniem – ucierpi na tym jakość zdjęć.

Zagięty ekran Samsunga Galaxy S9 / S9+

Nikt się pewnie nie spodziewa, że w tym przypadku Zagg również może zaproponować ochronę ekranu na najwyższym poziomie. 😊
Zagg Invisible Shield Glass Curve to zagięte szkło o takich samych właściwościach, jak to do iPhone.
W przypadku montażu zagiętego szkła potrzebna jest jeszcze większa precyzja… Chyba, że wybieracie ochronę ekranu od Zagg i z wielką przyjemnością przystępujecie do montażu przy użyciu specjalnej ramki dołączonej do zestawu.


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.