Podoba Ci się? :)

Zizo Bolt Cover do iPhone XR, Xs/X oraz Xs Max [Etui do zadań specjalnych]

Opublikowany przez Luma Mobile - dnia 11.05.2019

Przy każdej premierze nowych smartfonów nie może zabraknąć choćby wzmianki o etui od Zizo Wireless – dokładnie o modelu Bolt Cover. Tym razem nie poprzestaniemy na wzmiance o tym produkcie, ale szeroko opiszemy tę obudowę na przykładzie iPhone Xr.

Na wstępie trzeba jasno określić dla kogo jest to etui, bo nie jest ono dla każdego. To fakt!

Jest to obudowa pancerna z certyfikatem militarnym MIL-STD 810G. Co to oznacza? Chodzi o to, że etui jest tak skonstruowane, aby w maksymalnym stopniu chronić urządzenie (w naszym przypadku iPhone Xr). Aby ochrona była skuteczna case musi być dość gruby – tak żeby mógł amortyzować wstrząsy powstałe przy ewentualnym upadku.
Jasnym jest, że etui typu slim, które ma grubość około 0.4 mm nie ochroni telefonu w chwili upadku.

Zizo Bolt Cover założony na iPhone Xr

Zizo Bolt Cover założony na iPhone Xr

Boki Zizo Bolt Cover również są dosyć masywne. Dzięki temu telefon leży dobrze w dłoni, a ekran jest bardzo dobrze zabezpieczony wystającym ponad niego obramowaniem.

Miłym dodatkiem do samego etui jest wyciągana podpórka, dzięki której możemy wygodnie oglądać filmy nagrane telefonem lub możemy korzystać multimediów.

Kolejna istotna rzecz to szkło hartowne na ekran, które jest dołączone do zestawu. Jest to dodatkowa ochrona Waszego urządzenia. Szkło Zizo dostarczone do zestawu jest najwyższej jakości i w żaden sposób nie pogarsza jakości obrazu, nie wpływa negatywnie na funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Ostatnia cześć zestawu to specjalny uchwyt, który można przyczepić do paska i dzięki temu możemy mieć telefon zawsze u boku. Smartfon bardzo łatwo wyjąć z tego uchwytu.

Ekran ochroniony szkłem hartowanym Zizo

Ekran ochroniony szkłem hartowanym Zizo

Wygodna podpórka w etui Zizo Bolt Cover

Wygodna podpórka w etui Zizo Bolt Cover

Klamra do montażu etui na pasku

Klamra do montażu etui na pasku

Etui Zizo Bolt Cover do iPhone XR | Unboxing

Zobaczcie wideo dotyczące tego produktu, dowiecie się co otrzymacie w zestawie. Powiedzieliśmy też kilka słów o każdym elementów zestawu.

Dla kogo przeznaczone jest etui Zizo Bolt Cover?

Moim zdaniem dla każdego, kto potrzebuje solidnej ochrony urządzenia ze względu na wykonywaną pracę lub po prostu często zdarza mu się sytuacja, gdy telefon z niewiadomych przyczyn ląduje na ziemi :). Zizo Bolt Cover przyda się także każdemu, kto ma małe dzieci w domu korzystające z telefonu.

Zizo Bolt Cover - etui do zadań specjalnych

Zizo Bolt Cover - etui do zadań specjalnych

Telefon wyciąga się szybko i wygodnie

Telefon wyciąga się szybko i wygodnie

Często z rozmów przeprowadzanych z naszymi klientami wynika, czym się zajmują i dzięki temu wiemy, do kogo trafia etui Zizo Bolt Cover. Najczęściej są to mechanicy samochodowi, geodeci, pracownicy budowlani, pracownicy służb mundurowych czy rolnicy – czyli wszyscy ci, którzy pracują w ciężkich warunkach. To właśnie u nich najlepiej sprawdza się case Zizo Bolt Cover. Według mnie takie pancerne etui warto zabrać ze sobą na przykład na koncert, gdzie ryzyko upadku telefonu na twarde podłoże zwiększa się proporcjonalnie do dobrej zabawy 😊.

W trudnych warunkach pracy dobrze zabezpieczony telefon to podstawa!

W trudnych warunkach pracy dobrze zabezpieczony telefon to podstawa!

Zizo Bolt Cover zapewnia wygodę codziennego użytkowania!

Zizo Bolt Cover zapewnia wygodę codziennego użytkowania!

Nasza opinia o etui Zizo Bolt Cover do iPhone Xr

Trudno wygłaszać sądy i opinie nie znając tematu – dlatego też po raz kolejny zabraliśmy się do praktycznego testu tej obudowy.

Jako że od niedawna mamy firmowego iPhone Xr (poprzednio używaliśmy iPhone 7) to dało się odczuć, że gabaryt telefonu po założeniu Bolt Cover był większy. Kilka dni minęło zanim przyzwyczaiłem się do dużego rozmiaru telefonu w obudowie.

Pierwsze wrażenia z użytkowania Zizo Bolt Cover na iPhone Xr

Początek był taki, że nie mogłem przywyknąć do gabarytu i wagi. Telefon wydawał mi się duży i ciężki.
Ale coś za coś: ochrona na najwyższym poziomie nie może iść w parze ze smukłością i lekkością.

Codzienne użytkowanie pancernego etui

Okazuje się, że da się przywyknąć do rozmiarów tego etui. Powiem nawet więcej: można je polubić.
Zdarzyła mi się sytuacja, w której miałem założone inne etui – dużo bardziej smukłe i przemknęło mi przez myśl, tak zupełnie mimo woli, "brakuje mi Bolta".
Zadziało się tak za sprawą podstawki, dzięki której telefon może stać w poziomie... ta tak niedoceniana funkcja okazała się bardzo przydatna.

Zalety i wady etui Zizo Bolt Cover

+ Gwarancja bezpieczeństwa, certyfikat militarny
+ Bardzo dobra jakość wykonania
+ Bogaty zestaw: etui z podpórką, szkło hartowane, mocowanie do paska, smycz
+ Cena
+ Możliwość ładowania indukcyjnego

- rozmiar
- waga (59g - samo etui. Dla porównania: UAG Pathfinder 49g, Moshi Superskin 6g 😊)


Luma Mobile

O autorze: Na blogu będziemy dzielili się z Wami naszymi przemyśleniami na temat akcesoriów, które fotografujemy i przedstawiamy w innym świetle niż zazwyczaj są one prezentowane. Będziemy także przekazywali Wam wskazówki na tematy, które okazują się przydatne przy zakupie etui, kabli czy słuchawek dostępnych w sklepie Luma Mobile. Będziemy je przedstawiali z punktu widzenia użytkownika zwracając uwagę na użyteczność, wygląd a przede wszystkim jakość. Zapraszamy do czytania i oglądania! Zespół Luma Mobile.